Korekce

20.11.2009 02:37

 

Jsem načasovanej kocour. Myslím, že je na čase, abych zásadním způsobem zkorigoval, vyvrátil a celkově rozcupoval mylné poznatky, které občas holka říká v záchvatu přechodného?? pominutí smyslů. Holka taky říká, že jde o hluboké pravdy, prověřené mnoha generacemi v průběhu staletí. No. To, s čím se lidstvo pachtilo staletí, uvedu na pravou míru během čtyř dnů.

17. 7. 2008
Komu se nelení, tomu se zelení. Není to pravda. Nelenil jsem. Kutal jsem na tarasu pilně a snaživě.
A všechno zežloutlo.

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Vůbec to není pravda. Já jsem kopal, do jámy zahučela holka. A to jsem ani nekopal jámu na holku, ale na mamuta.

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Není to pravda. Když už se jednomu poštěstí, že konečně může zdrhnout do lesa, tak v něm bude zticha a nebude hulákat Piškotééé, kdééé jsíí, vyléééz!

Sůl nad zlato. Není to pravda. Holka ječela úplně stejně, když jsem zabavil pytlík se solí jako když jsem zabavil její zlatý řetízek.

Bez práce nejsou koláče. Není to pravda. Pár kroků na stole a lehké posunutí poklopu na tácu nelze nazývat prací. Nejvíc mi chutnaly ty tvarohové.

18. 7. 2008
Ryba i host třetí den smrdí. Není to pravda. Žádná ryba u nás nevydrží déle jak půl dne, takže ani nestihne začít páchnout. A hosty ani nežerem a taky tu žádný déle jak půl dne nevydrží. Není divu, že návštěva odjela dřív, než plánovala. Mě by taky urazilo, kdyby mi místo slíbeného rybího filé a brambor dali jen brambory s vysvětlením, že z filé zbyly jen mastné fleky na podlaze, protože nějací mizerní nenažranci odklopili poklop z pekáče.

Práce kvapná málo platná. Není to pravda. Většinu činností jsem nucen vykonávat kvapně, spěšně a rychle, aby mne holka nenačapala. A stejně mají mé pracovní výsledky trvalou platnost. Holka řekla, že už ten puntíkovaný hrnek slepit nepůjde. Kruci. Kruci! Netušil jsem, že jsou to puntíky. Kdybych věděl, že jsou to puntíky a ne tečky, tak bych ho neshodil.

Jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna. Není to pravda. Bubu na stejná horká kamna vlezl pošesté.

19. 7. 2008
Pýcha předchází pád. Není to pravda. Než Bubu schrastnul z břízy, vůbec nevypadal pyšně.

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Není to pravda. U většiny akcí by bylo pro holku výhodné, aby přišla co nejpozději. Čím později po akci, tím lépe. Sama sobě si škodí, že přijde včas a vidí mlsný jazyk, zabořený v másle, kuřecí stehno, sunoucí se pod stůl, nebo hlínu, odletující na zametené zápraží.

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Není to pravda. Stele holka, lehnu si já.

Pro dobrotu na žebrotu. Není to pravda! Pro dobroty do talíře, do hrnce, na stůl, do spižírny.

20. 7. 2008
Láska prochází žaludkem. Není to pravda. Kdyby procházela, musela by také vycházet. Myslím, že to, co je v kadibudce, není láska.

Co na srdci, to na jazyku. Není to pravda. Pochybuju, že by někdo mohl mít na srdci maso, granule nebo jogurt.

Ráno moudřejší večera. Není to pravda. Když je někdo blbej, tak je blbej ráno, v poledne i večer. Já to Bubáčovi říkal, ať tam neleze posedmé, že holka před chvílí zatopila.

Nevděk světem vládne. Není to pravda. Někdy. Občas umí být holka i vděčná. Zrovna včera koukla na taras a řekla: „Tak ti teda, ty nepoučitelnej hraboši, MOC děkuju... ta protěž už se nevzpamatuje!“

Piškot Pišutka v. t.

 

© 2009 Copyrights Luci 04 - Všechna práva k textům a fotografiím vyhrazena

Tvorba www stránek zdarmaWebnode