Celebrace

15.11.2009 23:34

 

3. 12. 2006
Holka je rafinovaná jak cukr!! Už hodinu hladí Tsunamissy. Nejdřív jsem chtěl žárlit. Ale došlo mi, že to bude asi metoda na vyřešení kalamity v bytě. Prostě chce Tsunamissy vyhladit. Nejvyšší čas. Brzy budou vánoce. Rád bych je prožil v klidu.

6. 12. 2006
Tak nic. Tsunamissy nevyhlazeno. Naopak. Vzrostlo mu sebevědomí. Asi mu taky zase ještě zesílily zadní okopáváky. Zrovna je využilo na efektní odraz. Odrazilo se od břicha holky, když ho chtěla poponést z terasy. Nebudu se koukat, jak se holka svíjí. Čekat na to, až se jí odlepí žaludek od páteře, taky nebudu. Jdu psát zásadní spis na téma Milý Ježíšku, přál bych si pro myš Evelínu kámoše.

10. 12. 2006 10.20
Ono není dost jedné katastrofy. K Tsunamissy přibyla ještě jedna. Holka tomu říká předvánoční úklid. Myslím, že to zbytečně prožívá. Leze po čtyřech a smejčí všechny kouty. Už našla osm hopíků, pět ožužlaných myší a asi dvacet propisek. Postupuje systematicky. Odhaduji, že mám asi tak deset minut na to, abych se bezpečně zaparkoval na skříň v kočičárně. Nemusím být u všeho. Až se dosmejčí k mé skrýši bukvic, budu už spát spánkem nevinných nevědomých.

10.31
Tady se nedá spát!! Že by tak nadávala kvůli několika, asi šedesáti bukvicím?

13. 12. 2006 14.30
Jsem z toho tumpachovej! Prostřední holka má najednou na hlavě místo dlouhé srsti dva ocasy. Spletené. Na jejich koncích má nějaké kroužky. Barevné. Prý gumičky. Tsunamissy je zblejsklo, vydalo bojový pokřik a šlo po nich. To znám. Po mém ocasu jde co chvíli. Když mu jednu plesknu, odskáče. Za chvíli zase přiskáče a zase loví mou ozdobu. Po ocasech holky skáče taky. Pořád. Chce servat ty kroužky. Skáče jak písečná blecha. Visí jako netopejr. Na ocasu. Když strhne gumičku, hraje s ní fotbal. Prostřední holka kvičí jako podsvinče. Prý ji to tahá. Měl bych jí poradit, aby Tsunamissy jednu pleskla. Těch pár minut klidu za to stojí. Ale co. Nebudu si třepit tlamku zbytečnými radami. Hlavně, že můj chvost je chvíli mimo ohrožení.

14.45
JAU! Kruci! Jdu psát spis na téma O relativitě pojmu chvíle a bolestivosti konce ocasu.

15. 12. 2006
Nesnáším násilí. Ale bude k němu muset dojít. Tsunamissy skáče holce po lýtkách. Bubu leží uprostřed kuchyně jako předložka. Přesně mezi linkou a sporákem tak, aby se o něj holka spolehlivě přerazila, kdykoliv uhybá před drápy vetknutými do svalstva. Nemůžu se na to dívat. Půjdu to řešit. Takhle ty vanilkové rohlíčky neupeče. A co asi budu krást z tácu?

22. 12. 2006 11.20
Dnes poprvé jsem ocenil přítomnost Tsunamissy. Sám bych tu tašku s kapry do kočičárny neodtáhl. Až zpracujeme šupinatou kořist, půjdu napsat objevný spis na téma Ve dvou se to lépe táhne.

11.30
Holka vytírá celou trasu kapřího transportu. Myslím, že o vánocích by se nemělo ošklivě nadávat.

23. 12. 2006 10.40
Podle mne holka plýtvá. Slovy. Říkat Tsunamissy, aby ho ani nenapadlo se k tomu zelenému stromu v obýváku přiblížit, bylo zcela zbytečné. Spíš ho měla holka místo řečí připevnit. Ke stropu. Takhle musí plýtvat dál. Energií. Na opakované zvedání stromu ze země. Čekám, jestli Tsunamissy dojde, že až na špičku se fakt nedostane.

14.35
Strom odnesla holka do druhého pokoje. Zavřela dveře. Řekla, že teď už snad bude pokoj. Řekla Tsunamissy, aby sklaplo a přestalo se ječením dožadovat vstupu. Že podvacátédruhé strom zvedat nebude. A že napíše výrobci těch barevných koulí, aby příště deklarovali nerozbitnost svých výrobků až po řádném otestování kočkou bengálskou a jinými živelnými pohromami.

24. 12. 2006
Miluju slavnostní příležitosti. Miluju rybí řízky. Letos se holce zvlášť povedly. A nasmažila jich hodně. To je dobře. Vůbec si nevšimla, že z té hromady jeden zmizel. A až najde jeho zbytky pod sedačkou, bude nakonec ještě ráda, že jsem šikovnej a nezapíchl si kůstku do krku!

Zvonek. Ježíšek, stromek. Tsunamissy vlítlo do haldy dárků jak kanec do kukuřice. Z jednoho roztrženého balíčku vykoukl myšák. František. Jenže není pro mě, abych ho dal evelíně. Je pro nejmenší holku. Ježíšek to popletl. Jsem nervozní. Jestli mně nadělil to, o co si psala nejmenší holka, tak nastane další katastrofa. Psala si totiž o elektrický zubní kartáček.

Piškot Pišutka v.t.

Foto: Když se dvě přetahují, třetí se směje. Račte si povšimnout mých krásně vyčištěných zubů :-))
 

 


 

© 2009 Copyrights Luci 04 - Všechna práva k textům a fotografiím vyhrazena

Tvorba www stránek zdarmaWebnode